ANTONI CZ s.r.o., Logo Denní menu bufetu Antoni Dolní Třebonín
ANTONI CZ s.r.o. - denně čerstvé maso a uzeniny na Váš stůl

Historie i současnost firmy ANTONI CZ s.r.o.

ANTONI CZ s.r.o. - člen Jihočeské hospodářské komoryVítejte u nás, vážení přátelé!
Věřím, že Vás smím takto oslovit. Pokud prozatím nejsme přáteli osobními, určitě máte dobrý vztah k naší firmě. Když jste otevřeli její webové stránky, za což Vám upřímně děkuji. V každém případě si Vás však dovoluji považovat za přátele poctivého řeznického a uzenářského řemesla. Mezi které se počítám já sám, i všichni moji spolupracovníci.

Proč sem patříme

Jsem pravověrným Krumlovákem. V tomhle kraji pod Kletí jsem se narodil, stejně tak moji předkové. Proto ten blízký vztah k osobitému městu, ve kterém se snoubí slavná historie s živou přítomností. V Krumlově se vždy setkávalo to nejlepší, co mohlo nabídnout česko-rakouské příhraničí. Tedy i v našem řemesle. Rožmberský dvůr byl náročný. Pročež se řezníci a uzenáři museli činit, aby jejich výrobky obstály na vladařově stole. A ony obstály se ctí. Jak potvrzují historické prameny. Kupříkladu listina Oldřicha z Rožmberka z roku 1447 stran privilegií řeznického cechu. Takových ocenění bychom našli řadu. Vždyť poprvé je toto řemeslo zmiňováno na Krumlově již v roce 1348.

Znovuzrození tradice

Ne, vůbec Vás nechci unavovat historií. Jenom jsem chtěl připomenout dávnost tradice, která se dostala do našich genů a duší. Tradice, na kterou nedalo zapomenout ani to, co následovalo po znárodnění v podobě zvedení univerzálních výrobků a norem pro celou republiku. Proto jsme po roce 1989 s nadšením začali pracovat na jejím obnovení. Nic nám nespadlo zadarmo do klína. Vždyť jsme vlastně měli pouze to nadšení, když jsme v roce 1991 zprivatizovali řeznickou prodejnu a pustili se do výroby prvních uzenin.

Když se daří

Nejspíš jsme se trefili do gusta zákazníků. Poptávka neustále rostla, stávající prostory ve městě se nafouknout nedaly. Nezbylo, nežli se v roce 2000 rozhodnout. To rozhodnutí už leželo především na mně. Naštěstí jsem měl docela jasnou vizi o směřování do Evropy založeném na krumlovské tradici. Proto mohl být v následujícím roce otevřen nový moderní závod v Dolním Třeboníně, co by kamenem dohodil od Krumlova. Tento byl v roce 2003 oceněn prestižní „Křišťálovou sekerou“ za nejlepší investici v oboru zpracování masa. To už jsme vyrostli natolik, že v roce následujícím jsme změnili právní subjektivitu do současné podoby.

Na cestě k vám

Závěrem tohoto oslovení bych Vám chtěl povědět, kam až jsme došli. Na cestě k Vám, na cestě k Vaší spokojenosti. Samozřejmě Vám můžeme nabídnout téměř kompletní sortiment obvyklých masných výrobků v nepochybně řemeslné kvalitě. Což ovšem tvrdívá řada uzenářů. My Vám však nabízíme víc. Krom celé řady prvotřídních výrobků u nás najdete jedinečné majstrštyky. Doporučuji Vám proto velmi pozorně pročíst sortimentní nabídku šunek a nářezů. Ty považujeme za pilíře naší krumlovské tradice. Toto tvrzení snad dostatečně podepřelo absolutní vítězství naší šunky s medem v prestižní soutěži „Chutná hezky jihočesky“.

Bude nám ctí

Přivítat Vás a představit Vám naše zboží. Protože žádný papír ani fotografie nemohou nahradit smyslové vjemy, které rozhodnou. O tom, zda se vám naše značka stane blízkou, nebo jen výrazem slov plané reklamy. Toto pozvání platí jak pro naši centrálu, tak pro naše prodejny i prodejny našich obchodních partnerů.

Váš
Josef Antoni

 
Josef Antoni - majitel společnosti ANTONI CZ s.r.o.
 

Josef Antoni
majitel společnosti
email: info@antoni.cz