ANTONI CZ s.r.o., Logo Denní menu bufetu Antoni Dolní Třebonín
ANTONI CZ s.r.o. - denně čerstvé maso a uzeniny na Váš stůl

Krájet na proužky, nebo namazat na chleba?

Právě tyto dvě možnosti nabízejí špeky od zdejších mistrů uzenářů. Jeden jako druhý patří k našim majstrštykům, či krajovým specialitám, chcete li, Shodou okolností také k nejoblíbenějším uzeninám jak pro putováním zimní přírodou, tak k posezení u sálajícího krbu poté, co se utrmácení vrátíte na „základnu“. Vezměme to po pořádku.

KRUMLOVSKÝ ŠPEK

To je ten, který krájíme na proužky. Že jej znáte a pochutnáváte si na něm v jednom kuse? Jistě, jenomže tyhle stránky navštěvují i noví zákazníci. Takže pro ně…. Podle staré krumlovské tradice používáme prorostlý vepřový bok, sůl a drcený jalovec. Ano, žádná chemie, žádné nastřikování vodou. Pouze zrání nasucho a zauzení na bukovém dřevě. Tenhle čistý dar přírody oceňují nejenom zákazníci. Také odborníci. Stal se totiž absolutním vítězem mezi masnými výrobky v prestižní soutěži „Chutní hezky. Jihočesky.“

LOUPEŽNICKÁ SLANINA

Jistě, prve jsme krájeli, teď budeme mazat. Opět pruh poctivé, v celku upravované slaniny, jak dosvědčuje ponechání kůže. Které po zpracování zůstane pevná, zatímco vlastní slaninu doopravdy snadno rozetřete na krajíci chleba. Díky marinování ve speciálním láku a následnému uzené horkým kouřem. Víc nechtějte vědět. Protože každý uzenář má svá tajemství, díky kterým je jeho výrobek nenapodobitelný. Proto alespoň jedna rada. Tuto Loupežnickou slaninu doporučujeme zkonzumovat co nejdříve, zatímco s Krumlovským špekem můžete obejít celou Šumavu.

ŘÍKAJÍ, ŽE JSME JEDNIČKA

Kdo? Spotřebitelé. Kde? V jižních Čechách. V čem? V šunkách. Něco pravdy na tom bude. Soude dle prodejů. My se opravdu věnujeme tomuto sortimentu s láskou a ještě k tomu na vysoké profesionální úrovni. Vyrábíme je v široké chuťové paletě. Jednak umíme ty opravdu mistrovské. Jako například?

MEDOVÁ ŠUNKA ANTONI

Že ji připomínáme v jednom kuse? Jenomže oni ji také v jednom kuse chtějí všude tam, kde se má podávat při studeném bufetu něco extrovního. Moc dpbže totiž vědí, jak chutná šunka z poctivé vepřové kýty, lehoučce vonící šumavským medem. Jistě ne náhodou vyhrála prestižní soutěž „Chutná hezky. Jihočesky“.
Jenomže vy chcete překvapit něčím teplým…. Dobrá, tenhle požadavek splňuje

KRUMLOVSKÁ ŠUNKA NA KOSTI

Ona je na kosti jen symbolicky. Zato představuje celistvou vepřovou kýtu, ze které jsme dokázali (bez porušení) vyjmout kost krom viditelného kolínka. Tudíž ji lze velmi snadno porcovat. Samozřejmě po prohřátí jinak již tepelně opracované, křehké a šťavnaté svaloviny. Elegantní ozdoba rautů.

Něco neobyčejného za obyčejnou cenu…. Samozřejmě je tu

KRUMLOVSKÁ ŠUNKA STANDARDNÍ

Mile vás překvapí při běžném denním nákupu, kdy sháníte jenom tak něco do housky, dětem na svačinu, nebo k večeři. Za velmi přijatelnou cenu se nám podařilo vyvinout tak vysokou kvalitu, že jsme výrobku mohli dát do názvu značkové slůvko „Krumlovská“.

ANTONIHO DĚTSKÁ ŠUNKA

Čím lépe posloužit dětskému organismu, nežli omezením „moderních“ metod výroby. Proto používáme především přírodní komponenty. Například dáváme přednost mořské soli a ještě k tomu solíme opravdu s mírou.